Post
by Frankster » 22. Sep. 2019 17:29
Også enig ang. Özil.
Ja, han er med til at sætte mål nr 2 op, men når vi begynder at ændre vores system, for at gøre plads til ham, og på en udebane, der kræver fysik eller hurtigt spil, så bevæger man sig den forkerte vej.
Fedt med Saka, men jeg havde nok startet Nelson, og ventet lidt med at bringe vores kommende diamant i en position, hvor han skal starte inde.
Håber det hænger sammen med, at man vel snart skal have lavet dennes første senior kontrakt - gerne på 6 år.
At Sokratis spiller, må være sidste chance inden Chambers får chancen (manden der var med i vores eneste clean sheet i PL).
Han viste sig rigtig god med bolden mod Frankfurt, men også lidt fejlplaceret i nogle situationer. Måske da han ikke havde spillet i et stykke tid, og ikke er højre back.
Vi skal vinde denne - gode resultater, så gerne lidt mere selvtillid inden vi skal vinde på old Trafford.
Link please
Its all about the Premier League....
Its all about the Arsenal.